Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву, м. Рівне

Історія Відділення баскетболу

Історія Рівненського баскетболу починається з першого тренера - Володарської Лідії Омелянівни, яка почала займатися з юнаками та дівчатами. Разом з нею працювали тренерами з баскетболу Василишин Іван Михайлович, Пришляк Юрій Анатолійович (Український інститут інженерів водного господарства), Берестов Леонід Олександрович (Рівненський педагогічний інститут), де на той час існували студентські команди з баскетболу. Їх роботу підтримав один з кращих тренерів Рівненщини - Логвись Володимир Васильович, який виховав плеяду баскетболістів та тренерів, які на даний час працюють тренерами та виховують майбутні покоління спортсменів.

Вихованка Володарської Л. О. Олена Федченко очолює юніорську національну збірну України, Віталій Худан - жіночий тренер з баскетболу, виховав чемпіонку України та Радянського Союзу Оксану Сенякевич.

Сьогодні естафету жіночого баскетболу підтримав Валерій Жартун - вихованка Ганна Єремейчук (член збірної команди України), а баскетбольна команда «Сузір'я» під його керівництвом успішно представляє Рівненщину на теренах українського баскетболу. На Рівненщині понад десять років створена та функціонує Аматорська баскетбольна ліга. Завдяки Рівненській обласній Федерації баскетболу та Управління освіти регулярно проводяться змагання Обласної дитячої юнацької баскетбольної ліги, де беруть участь понад п'ятдесят команд в чотирьох вікових категоріях. Регулярно проводяться чемпіонати області, районів, міста, спартакіади школярів області. Останнє є найбільш масовим змаганням, у фіналі яких беруть участь більше сорока команд.

Найбільшим досягненням в історії Рівненського баскетболу є перемога на ІІІ Всеукраїнських спортивних іграх, які відбулися у 2007 році в Миколаєві. Це своєрідна «олімпіада», тільки в межах України. Кожна область представила на ній свою баскетбольну збірну. Збірна Рівненської області була представлена кращими вихованцями регіону: Сергій Ліщук, Віктор Герасимчук, Анатолій Дубнюк, Вадим Скиданов, Анатолій Колот, Ілля Шемосюк та інші талановиті гравці сформували кращу регіональну збірну нашої країни.

Робота відділення баскетболу Рівненської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву спрямована на розвиток баскетболу в Рівному та регіону, підтримка здорового способу життя серед юнаків та дівчат, виховання спортсменів високого професійного рівня.