Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву, м. Рівне

Історія Відділення тенісу

Теніс в Рівному з'явився в 1951 р. Саме в цей час в Рівне приїздить 25-річний Борис Жаворонков - випускник інституту фізкультури та пристрасно закоханий в теніс. В тому ж році у Рівному з'являються два корти на міському стадіоні, де починають проводитись перші змагання з тенісу.

В 1956 році вперше в спортивній історії рівненського тенісу формується збірна області, яка бере участь в республіканській Спартакіаді.

До 1970 року, завдяки зусиллям тренера з тенісу Жаворонкова Бориса Васильовича, рівненська команда тенісистів постійно брала участь в першості Укрради "Спартак" (до речі, не опускаючись нижче шостого місця), у всіх спартакіадах України серед школярів та дорослих, в кубках України.

В цей час в нашій рівненській команді з'явились здібні тенісисти: Євгенія Мошняга, Віктор Алєєв, В'ячеслав Луценко, Володимир Какаєв, Володимир Тарнавский, Василь Смирнов. Пізніше команда поповнилась новими вихованцями Бориса Жаворонкова. Це: Тамара Плахотіна, Ольга Кудінова, Тетяна Какаєва, сестри Ірина та Наталя Таненко, Олександр Лазарєв, Микола Беліченко, Володимир Коробов та інші.

В 1970 році, з від'їздом Жаворонкова, теніс в Рівному, на жаль, переходить в розряд любительського. Але справжні патріоти тенісу продовжують займатись цим чудовим видом спорту і протягом більше десяти років самостійно проводять змагання на День фізкультурника та День міста.

В 1985 році в Рівному з'являється тренер з тенісу Сергієнко Володимир Григорович. І знову, після тривалої перерви, в 1991 році рівненські тенісисти брали участь у останній в історії Радянської України республіканській спартакіаді, яка проходила в місті Донецьк. Команда посіла 11-е місце.

З 1992 по 1999 рік в Рівному, під керівництвом Сеніва Миколи Васильовича, існував тенісний клуб "Гейм-92". За цей період проводились наступні турніри: "Рівненська весна", "Кубок Незалежності" - серед дорослих. До Дня захисту дітей та Дня молоді - серед дітей.

29 червня 1999 року легалізований осередок Федерації тенісу України в Рівненській області, шляхом повідомлення про заснування, а шостого вересня 1999 року - Осередок зареєстрований, як юридична особа.

Осередок Федерації тенісу України - громадська організація, мета якої популяризація на Рівненщині цього виду спорту та здорового способу життя, розвиток дитячого та аматорського тенісу, організація і проведення міських та обласних змагань.

У 1999 році, спільно з відділом фізичної культури та спорту Рівненського міськвиконкому та управлінням з питань фізичної культури і спорту Рівненської облдержадміністрації, проведено чимало змагань: Рівненська весна-99, Сосновий бір-99, "Zepter-cup", кубок "Реноме", турніри, присвячені Дню міста та Дню захисту дітей, Кубок незалежності, "Золота осінь-99" , "Козацькі спортивні ігри з тенісу" та інші.

Видатна подія для тенісистів Рівненщини - проведення та участь у літніх спортивних іграх Рівненщини з тенісу, та, як наслідок, участь переможців в тенісному турнірі в рамках І Всеукраїнських літніх спортивних ігор у м. Сімферополі у 1999 р.

Молода команда рівненських тенісистів була представлена п'ятьма учасниками: Володимиром Ковальцем, Олександром Дячишиним, Владиславом Вакулою, Анатолієм Алексійчуком та Володимиром Сергієнком (в якості тренера). У напруженій боротьбі з найсильнішими чоловічими командами із Харкова, Івано-Франківська, Херсона де теніс, як вид спорту дуже розвинений, рівненські тенісисти посіли 11 командне місце, що розцінюється спортивними експертами, як досить високий результат.

В особистих змаганнях одиночного розряду найрезультативнішим був Володимир Ковалець, який увійшов до тридцятки кращих. Він також виступив у зустрічах в парному розряді із Олександром Дячишиним. Ця пара тенісистів зайняла 14 місце, увійшовши в "золоту" середину. Після закінчення турніру в Сімферополі, Володимир Ковалець досить вдало виступив на відкритому чемпіонаті України серед тенісистів-аматорів у м. Ялті.

Особливістю 1999 року є проведення двох жіночих тенісних турнірів, переможцями яких стали Неля Дем'янчук, Натела Доліч, Олена Сергієнко та Ірина Жмура. Є надія на те, що до наступних Всеукраїнських спортивних ігор з тенісу ми підготуємо і жіночу команду. Любителям тенісу нашої області пощастило: чудовий тенісний корт з покриттям європейського рівня є в профілакторії "Сосновий бір", що розташований серед хвойного лісу поблизу Жобрина. Саме на цьому корті було проведено декілька тенісних турнірів. До речі, саме на цьому корті проходив тренувальний збір нашої команди перед поїздкою у Сімферополь на Всеукраїнські спортивні ігри з тенісу.

Набирає популярності в нашій області дитячий теніс. Обласна федерація тенісу надає великого значення його розвитку. Так, наприклад, в дитячому тенісному турнірі на "Кубок Реноме" взяли участь 24 юні тенісисти трьох вікових груп з Рівного та Дубно. А в 2000 році дитячий турнір на кубок "Реноме" набув статусу Всеукраїнського, він включений у план турнірів Федерації тенісу України, а в планах на перспективу - зробити його міжнародним.

Вперше рівненські діти виступали у тенісних турнірах, які проходили в інших містах України. У Львов, в змаганнях на "Кубок Лева", брали участь Біліменко Владислав (ЗОШ-15), Куклевський Олександр (ЗОШ-2), Лещук Теодор (ЗОШ-11), Оверчук Олександр (ліцей), Бацовський Ілля (гуманітарна гімназія), в Ужгороді на "Меморіал Й.Й. Гагера" - Оверчук Олександр, а у Києві на "Кубок Армії" - Оверчук Олександр, Куклевський Олександр. Ці діти - вихованці тренера Володимира Сергієнко, який свого часу закінчив тренерський факультет з тенісу Львівського інституту фізкультури.

Розвитку дитячого тенісу, як уже відмічалось, приділяється дуже велика увага. Про це свідчить і те, що 2000 рік розпочався з проведення тенісного турніру "Зимові канікули-2000", причому вперше в історії рівненського тенісу - під дахом, у спортивному комплексі 13 армійського корпусу, при сприянні його керівництва. У турнірі змагались шістнадцять дітей - вихованці Володимира Сергієнка, Натели Доліч, Миколи Сеніва. Цим турніром розпочалася підготовка дітей до Всеукраїнської спартакіади школярів.

Ще однією приємною подією для дітей ознаменований спортивний сезон 2000 року: відкриття в обласній дитячо-юнацькій спортивній школі відділення тенісу, що стало справжнім подарунком для юних прихильників цього виду спорту.

У нашій області, окрім Рівного, теніс є у Рокитному, Кузнецовську і Дубно. У Рокитному є достатня кількість грунтових тенісних кортів, на яких у вересні 2000 року вперше проведений тенісний турнір під назвою "Поліська ракетка".

Великого значення надає обласна федерація розвитку аматорського тенісу. Все частіше на корти приходять спортсмени-професіонали з інших видів спорту в минулому, які зараз знаходять себе у цьому виді спорту. Таким чином, проходить своєрідна їх реабілітація. У жовтні 2000 року легалізовано осередок Української Ліги ветеранів та аматорів тенісу.

Вперше в історії рівненського тенісу, результати наших турнірів обробляються Федерацією тенісу України (з допомогою автоматизованої системи "Рейтинг" - www.svitoch.dp.ua) та включаються в Українську тенісну класифікацію (www.tennis.com.ua). Результати турнірів обробляються також по рейтинговій системі СНД (система Євгенія Царьова, м. Москва, www.tennis-info.ru).

Вперше, усі 16 рівненських турнірів 2000 року (8 дорослих і 8 дитячих) включені в загальний календар змагань Федерації тенісу України.

Отже, теніс у Рівному з фізкультурно-оздоровчого перетворився в організований вид спорту.

На ряду з популяризацією тенісу в рівненській області, покращується і зростає спортивна база. З 1985 року були побудовані тенісні корти в парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка. В 1990 році починається будівництво тенісних кортів в місті Кузнецовську та смт. Рокитне, а в 2000 році будується спортивний комплекс в селищі Омеляна  «Софія» та в місті Острог.